فهرست بستن

هدایای تبلیغاتی چیست؟

هدایای تبلیغاتی چیست؟
5/5 - (2 امتیاز)

هدایای تبلیغاتی کاربردی

هدایای تبلیغاتی با معرفی حوزه تجاری و کسب و کار، از جمله هدایای کاربردی و هدفمند محسوب می شود. کادو تبلیغاتی، هدیه ای است که توسط شرکت‌ها، سازمان‌ها یا حتی کسب وکارهای شخصی، برای معرفی و بازاریابی ارائه می‌شود. استفاده از نام، لوگو و نشان تجاری مهمترین مشخصه و ویژگی کادو تبلیغاتی می باشد.تاثیر مثبت انتخاب هدیه مفید و کاربردی بر کسی پوشیده نیست از این رو سعی می شود تا برای مناسبت های مختلف مانند سال نو، هدایای تبلیغاتی نوروز را با دقت بیشتری انتخاب نمود تا برند مورد نظر در طول سال درخشش بیشتری داشته باشد. اگر به دنبال جلب نظر و کسب رضایت دوستان، مخاطبان و مشتریان خود هستید، هدایای تبلیغاتی کاربردی بهترین انتخاب است.

هدایای تبلیغاتی چیست؟
هدایای تبلیغاتی چیست؟

مزایای هدایای تبلیغاتی

حال که با تعریف هدایای تبلیغاتی چیست آشنا شدیم، نوبت به بررسی مهمترین ویژگی های آن می رسد. خصوصیات و مواردی که می‌تواند در انتخاب و خرید بهترین کادو تبلیغاتی نقش مهمی داشته باشد. از جمله:

 

 • کادو تبلیغاتی از اثرگذارترین روش ها برای معرفی و بازاریابی است. هدایای کاربردی که استفاده مستمر دارند، یک تبلیغ دائمی و همیشگی محسوب می شود. نظیر تقویم رومیزی یا سررسید که در طول سال استفاده شده و همواره در معرض دید و استفاده مخاطبتان است.
 • هدیه گرفتن، همواره اثر مثبت و ماندگاری در ذهن مخاطب ایجاد می کند. حتی تحقیقات علمی نیز نشان داده که تا مدت‌ زیادی، نام و لوگوی تلبیغ کننده در ذهن اکثر افراد باقی می‌ماند. بنابراین کادو تبلیغاتی با کیفیت و خوش ساخت، عامل مهمی برای ایجاد حس خوب و ماندگار در مخاطب است.
 • هدایای تبلیغاتی از تنوع بسیاری بالایی برخوردارند. در نتیجه شما می توانید برای هر نوع کسب و کار و حوزه فعالیتی، کادوی مناسب و جذابی انتخاب کنید. در ادامه همین مطلب شما را با دنیایی از بهترین کادوهای تبلیغاتی آشنا خواهیم کرد.
 • هدیه دادن، ارتباط با مشتریان و حتی کارمندان مجموعه را به شکل شایسته و مؤثری تقویت می کند. همچنین وفاداری و حس تعلق خاطر آن ها را تقویت نموده و سبب افزایش اعتبار برند شما می شود.

 

 

ویژگی های بهترین هدایای تبلیغاتی چیست؟

 • در نظرگیری سلیقه و ذائقه مخاطب و ارتباط آن با حوزه کاری، مهمترین پارامتر در خرید بهترین هدایای تبلیغاتی است.
 • کیفیت هدایا عامل بسیار مهمی برای اثرگذاری بر مخاطب است. مسلماً کادوی کیفیت پایین و نامرغوب، نه تنها اثر مثبتی ندارد؛ بلکه ممکن است اعتبار شما را خدشه دار کند.
 • نحوه ارائه هدیه، نظیر بسته بندی، شکل جعبه و نوع دیزاین نقش مهمی در ایجاد حس خوب به مخاطب دارد. به این نکته توجه خاصی داشته باشید.
 • استفاده از کادو تبلیغاتی مناسبتی روش بسیار هوشمندانه ای برای ایجاد ارتباط بیشتر و عمیق تر است. مناسبت‌هایی نظیر هدیه روز پزشک، هدیه تبلیغاتی برای مدیران، هدیه روز مادر و … فرصت ایده‌آلی برای معرفی و بازاریابی است.
 • فراموش نکنید که هدیه تبلیغاتی باید حس خوب و اطمینان خاطر را به مخاطب انتقال دهد. فرقی هم نمی کند هدیه تبلیغاتی ارزان باشد یا کادو تبلیغاتی لاکچری و نفیس. کیفیت و نحوه ارائه مناسب در کنار کاربردی بودن، از رموز موفقیت بهترین هدیه تبلیغاتی می باشد.

 

 

 

انتخاب بهترین هدایای تبلغاتی

شاهکلید اصلی در انتخاب بهترین کادو و هدیه تبلیغاتی، دو فاکتور تناسب و خلاقیت است! تناسب یعنی هر چه هدیه شما با حوزه فعالیت و کسب و کارتان متناسب‌تر باشد، اثرگذاری بیشتری دارد. تناسب هدیه با نام تجاری، تصویر لوگو و آرم مجموعه برگ برنده شما در ارائه بهترین هدیه خواهد بود. به عنوان مثال استفاده از لوازم حوزه سلامت و بهداشت، انتخاب خوبی برای یک شرکت پزشکی محسوب می شود.
نکته مهم دیگر استفاده از خلاقیت در تهیه هدیه است. هدایای تبلیغاتی خلاقانه به دلیل کلیشه ای نبودن، تأثیر فوق العاده بیشتری بر مخاطبتان دارد. نظیر هدایای تبلیغاتی خاص، ست و پک‌های مدیریتی، صنایع دستی و ابزار و لوازم کاربردی از جمله این موارد می‌باشد.

هدایای تبلیغاتی چیست
هدایای تبلیغاتی چیست

انواع هدایای تبلیغاتی

هدیه تبلیغاتی دارای انواع و اقسام مختلفی است. تنوع بالا به شما این امکان را می‌دهد تا باتوجه به هدف خود بتوانید بهترین کادو تبلیغاتی را انتخاب نمایید. اما به خاطر داشته باشید، هدیه شما باید قابلیت چاپ و حک کردن لوگو، نام تجاری و برند شما رو داشته باشد.
از مهمترین انواع هدایای تبلیغاتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هدایای تبلیغاتی کاربردی
  لوازم و وسایلی که استفاده و کاربرد زیادی برای افراد دارند، گزینه مناسبی برای هدیه تبلیغاتی هستند. لوازمی نظیر انواع سررسید، روان نویس، ماگ و لوازم دیجیتال شامل فلش، پاوربانک، هدفون و …
 • ست های مدیریتی و اداری
  انواع ست و پک اداری از گزینه های کلاسیک و رسمی برای هدیه تبلیغاتی است. پک هایی شامل سالنامه، خودکار، کیف چرم، ساعت و نظایر آن. ست های رومیزی و اداری نیز شامل جای قلم، پانچ، تقویم رومیزی، کازیو و … نیز انتخاب مناسب و هوشمندانه‌ای می‌باشد.
 • هدایای تبلیغاتی خلاقانه
  همان طور که اشاره شد، خلاقیت عنصری مهم و اثرگذار در خرید بهترین هدایای تبلیغاتی است. دفترچه‌های عکس‌دار، لوازم دکوراتیو خاص و جذاب، پک اقلام خوراکی و انواع عطر و ادکلن از جمله این موارد است.
 • انواع پوشاک و تولیدات پارچه ای
  برای هدیه دادن لزوماً نیاز به صرف هزینه گزاف نیست. انواع لباس نظیر تی شرت ها، کیف، لباس کار و پرچم‌های رومیزی از جمله هدایای تبلیغاتی ارزان هستند. هدایایی که بسته به موقعیت و شرایط اجتماعی حتی می تواند اثرگذاری بیشتری نسبت به هدایای لوکس داشته باشد.
 • کادو تبلیغاتی مختص همایش و ورکشاپ
  یکی از بهترین موقعیت ها برای هدیه دادن به بازار هدف و مشتریان، همایش، سمینار و انواع ورک شاپ است. استفاده از انواع تندیس ها، ست های مدیریتی، سالنامه، لوح تقدیر و لوازم کاربردی انتخاب خوبی در این زمینه هستند. چاپ هدایای تبلیغاتی بر روی انواع بروشور، فولدر، کارت آویز و نظایر آن نیز گزینه مناسبی خواهدبود.
 • هدایای تبلیغاتی لاکچری
  استفاده از هدایای تبلیغاتی نفیس و لاکچری برای مشتریان قدیمی و دارای اعتبار، اقدامی هوشمندانه است. هدایایی که نشان از احترام و ارج نهادن به سال ها اعتماد مشتریان به شماست. کیفیت ساخت و میزان کاربردی بودن حرف اول و آخر را در این نوع هدایا می زند.
 • هدایای تبلیغاتی خاص و سازمانی
  استفاده از هدایای خاص و ویژه نیز یکی از گزینه های پراستفاده برای شرکت ها و مجموعه هاست. هدایای سازمانی نظیر تقویم، تابلو، سررسید، ساعت و انواع ابزارآلات گزینه خوبی برای هدیه به پرسنل و مشتریان است.
 • هدایای تبلیغاتی نفیس و فاخر
  یکی از بهترین و جدیدترین هدایای تبلیغاتی، انواع صنایع دستی و لوازم تزئینی است. چنین محصولاتی به دلیل طراحی زیبا و کم نظیر در کنار کیفیت ساخت مثال زدنی، گزینه بسیار جذابی هستند. استفاده از طرح های اصیل ایرانی، بهره گیری از رنگ آمیزی چشم نواز و تنوع بالا از دیگر مزایای آن هاست.
هدایای تبلیغاتی چیست
هدایای تبلیغاتی چیست

کافی است نگاهی به انواع خاتم کاری، الماس تراشی، قلمزنی اصفهان، فیروزه کوبی، ترمه و ملیله کاری بیندازید. بدون شک، زیبایی و ظرافت این محصولات نظر شما را به خود جلب خواهد کرد.

قیمت هدایای تبلیغاتی

قیمت و هزینه خرید کادو تبلیغاتی به چندین پارامتر بستگی دارد. نوع هدیه، اندازه و میزان سفارش آن، نوع بسته بندی و کیفیت ساخت از جمله برجسته ترین موارد است. طبیعتاً هدایای خاص و لاکچری هزینه بالاتری خواهند داشت. از طرفی دیگر هدایای ارزان قیمت و خوش ساخت نیز امکان تبلیغ در وسعت بسیار بیشتری را برایتان فراهم می‌کند.

راهنمای خرید هدیه تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی با معرفی نشان تجاری، نام شرکت، برند و لوگو مجموعه، ابزاری فوق‌العاده برای قدردانی از پرسنل و بازاریابی است. شاهکلید و رمز موفقیت در انتخاب و خرید هدیه تبلیغاتی، توجه به نوع فعالیت، ذائقه مخاطب درکنار کیفیت ساخت است. استفاده از خلاقیت در نوع و ارائه هدیه نیز می‌تواند اثرگذاری بیشتری را برای شما به ارمغان آورد. انواع ست های مدیریتی، لوازم دیجیتال، ابزارهای کاربردی و صنایع دستی نفیس از بهترین گزینه های هدایای تبلیغاتی هستند.

 

منبع : چی کادو  chikadoo.ir

Posted in هدیه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *