فهرست بستن

هدیه شب یلدا و کادو های شیک سال 1402

هدیه شب یلدا
5/5 - (1 امتیاز)

کادو شب یلدا

هدیه شب یلدا همه ساله با شادی برای شبی خوش در اول زمستان تهیه می گردد. رسم هدیه شب یلدا یکی از رسوم زیبای ما ایرانیان است. شب یلدا یادگاری از اجداد ما است که یک دقیقه طولانی‌تر بودن شب یلدا را بهانه‌ای برای جشن و دورهمی قرار دارند.

گرچه امروزه خرید هدیه شب یلدا بیش از دورهمی آن رواج دارد. اما می‌توان امیدوار بود همین امر نیز سبب حفظ و ماندگاری این رسم دوست داشتنی در میان نسل‌های آینده شود.

این روزها خرید کادو شب یلدا برای عروس میان اغلب خانواده‌ها رایج است. حتی بسیاری از شرکت‌ها از خرید باکس هدیه شب یلدا برای تقویت رابطه با کارمندان و مشتریان خود استفاده می‌کنند.

هدیه شب یلدا
هدیه شب یلدا

به همین دلیل فروشگاه‌های فراوانی با ایده‌های خلاقانه برای پک هدیه شب یلدا، هدیه خوراکی برای شب یلدا یا هدیه خلاقانه و خاص برای شب یلدا برای جذب مشتریان بیشتر تلاش می‌کنند. ما در این مطلب اطلاعات کاملی درباره هدیه دادن در شب یلدا گردآوری کردیم.

هدیه شب یلدا چیست؟

هدیه شب یلدا یکی از هدایای مناسبتی است که این بار به بهانه طولانی ترین شب سال یعنی شب یلدا اهدا می‌شود. در باکس هدیه شب یلدا می‌توان هدیه‌ای متناسب با علایق مخاطب خود قرار داد.

اما معمولاً‌ در ست کادو شب یلدا از نمادهای یلدا استفاده می‌شود. انار، آجیل و باسلوق مهمترین نمادهای خوراکی یلدا هستند. در کنار آن از دیوان حافظ یا برگه فال حافظ نیز به عنوان نماد این شب استفاده می‌شود.

گاه این نمادها بخشی از هدیه هستند و گاه تنها در بسته‌بندی و کادوپیچی هدیه به کار برده می‌شوند. در مجموع، هدیه‌ای با تم رنگی قرمز و معمولاً‌ نماد انار برای این شب تدارک دیده می‌شود.

هدیه شب یلدا
کادو شب یلدا

هدیه شب یلدا چی بخریم؟

خرید هدیه شب یلدا با خرید سایر هدایا تفاوت چندانی ندارد. همانطور که گفتیم هدف ابراز محبت است که این بار به بهانه یلدا صورت می‌گیرد. اما خرید پک هدیه شب یلدا با تم رنگ قرمز و نمادهای این شب می‌تواند جلوه زیبایی به هدیه شما بدهد.

پس به تناسب شرایط شخصی خود اعم از ویژگی مخاطب، نوع ارتباط و میزان بودجه خود باید هدیه مناسبی انتخاب کنید. ما در ادامه ایده‌هایی برای خرید کادو شب یلدا ارائه می‌کنیم.

هدیه خوراکی برای شب یلدا

هدیه خوراکی برای شب یلدا از جمله مواردی است که تقریباً برای همه افراد ایده مناسبی است. این ایده هم به عنوان کادو شب یلدا برای آقایان و هم به عنوان هدیه شب یلدا برای خانم ها کارایی دارد.

ترکیبی از خوراکی‌های شب یلدا را به تناسب بودجه خود تدارک دیده و در بسته‌بندی مناسب در قالب یک جعبه هدیه شیک و زیبا ارائه کنید. حتی می‌توانید از چیدمان این‌خوراکی ها در کنار گلهای طبیعی در یک باکس یا سبد گل استفاده کنید.

هدیه شب یلدا برای بچه ها

خرید هدیه شب یلدا برای کودکان چندان دشوار نیست. از اوایل ماه آذر بازار از محصولات متنوعی نظیر تل و گل سر یلدایی یا بادکنک و لوازم التحریر با تم یلدایی پر می‌شود.

هدیه شب یلدا
هدیه شب یلدا

هدیه شب یلدا برای عروس

هدیه شب یلدا برای عروس از رسوم دیرینه در برخی مناطق ایران است. مطابق این رسم، خانواده داماد در شب یلدا با یک سری هدایای خاص برای چله نشینی به خانه خانواده عروس می‌رفتند.

هدف از این رسم در گذشته دورهمی خانواده‌ها و آشنایی بیشتر آنها با یکدیگر بوده است. هدیه یلدایی عروس نیز مجموعه‌ای از خوراکی‌ها و هدایای معمول مانند لباس، پارچه و طلا بوده است.

متأسفانه این روزها کیفیت هدایا و نحوه تزیین هدیه شب چله عروس اهمیت بیشتری نسبت به مراوده دو خانواده با یکدیگر دارد.

هدایای شب یلدا سازمانی

خرید هدیه شب یلدا به عنوان یک هدیه سازمانی اندکی دشوارتر است. باید یک پک کادو شب یلدا متناسب با شأن سازمان و در محدوده بودجه موردنظر انتخاب شود.

ساده‌ترین گزینه انتخاب یک باکس هدیه خوراکی برای شب یلدا است. اما گاه لازم است هدیه نفیسی مانند یک اثر صنایع دستی نیز در پک هدیه سازمانی گنجانده شود.

هدیه شب یلدا
کادو شب یلدا

خرید هدیه شب یلدا

هدف هدیه نیست.

خرید هدیه شب یلدا بهانه‌ای برای تقویت ارتباط و نزدیکی بیشتر به مخاطب است. بنابراین بیش از آنکه بر خرید یک هدیه کاربردی ولو گران قیمت تمرکز کنید به دنبال نمایش اصالت ایرانی و رسوم پسندیده آن باشید.

نمادهای یلدا را فراموش نکنید.
مناسبت‌های فراوانی برای هدیه دادن اقلام مصرفی یا لوازم کاربردی وجود دارد. به خاطر داشته باشید یلدا نمادی برای اثبات اهمیت با هم بودن است. پس به دنبال یک هدیه متفاوت و سرشار از حس خوب باشید. نمادهای یلدا بهترین وسیله برای تزریق حس خوب به هدیه شما هستند.
اصالت ایرانی را به رخ بکشید.

کادو شب یلدا بهانه مناسبی برای نمایش زیبایی فرهنگ و هنر ایرانی است. بهتر آن است که برای گرامیداشت این رسم اصیل ایرانی از نمادهای ایرانی استفاده کنید.

حتی می‌توانید از تلفیق این نمادها با وسایل متداول یک هدیه زیبا و کاربردی خلق کنید. به عنوان مثال انواع ماگ با طرح‌های اصیل ایرانی جلوه بسیار خوبی در باکس هدیه یلدا دارند.

هدیه شب یلدا
کادو شب یلدا

کادوپیچی شب یلدا را جدی بگیرید

همانطور که گفتیم مناسبت‌ها بهانه‌های کوچکی برای ابراز محبت به یکدیگر است. بنابراین بیش از آنکه به بهای هدیه بیاندیشید به دنبال ایجاد حس خوب در مخاطب خود باشید.

به جای خرید یک هدیه گران قیمت یک هدیه ساده یا یک خوراکی محبوب مخاطب خود را با یک ایده خلاقانه مرتبط با یلدا کادوپیچی کنید. اگر به ذوق و سلیقه خود اطمینان ندارید می‌توانید از پک های هدیه آماده موجود در بازار انتخاب کنید.

هدیه خاص برای شب یلدا
اگر به دنبال یک هدیه خاص برای شب یلدا هستید باید به چیزی فراتر از نیازهای روزمره بیاندیشید. به خصوص اگر به دنبال پک هدیه یلدا برای هدیه سازمانی به مدیران یا مشتریان خاص هستید.

این باکس هدیه باید ارزش قابل توجهی داشته باشد؛ حاوی نمادهای اصیل ایرانی و نمادهای یلدایی باشد و نام برند یا سازمان شما بر روی آن درج شده باشد.

یکی از بهترین گزینه‌های برای چنین موارد انواع تندیس میناکاری یا سایر صنایع دستی اصفهان است. این محصولات به خاطر بهره‌گیری از یک هنر اصیل ایرانی ارزش قابل توجهی دارند.

علاوه بر آن، امکان سفارشی سازی این محصولات با نام برند مربوطه و یا حتی اشعار و المان‌های مرتبط با شب یلدا وجود دارد. به اضافه اینکه می‌توان این محصولات را به عنوان بخشی از باکس هدیه در کنار خوراکی‌های مخصوص این شب عرضه نمود.

 

منبع : چی کادو  chikadoo.ir

Posted in هدیه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *