فهرست بستن

هدیه خانواده شهدا راهی برای قدردانی از ایثار بزرگ آنها

هدیه خانواده شهدا
4.7/5 - (4 امتیاز)

کادو خانواده شهدا

هدیه خانواده شهدا را باید با حوصله و از بهترین محصولات با کیفیت ایرانی انتخاب .شاید انتخاب این هدیه همیشه با سختی هایی همراه باشد. اما این سختی زمانی دو برابر می شود

که قصد دارید هدیه ای مناسب و درخور برای قدردانی از یک فرد بزرگ منش و فداکار تهیه کنید. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی اهمیت انتخاب هدیه مناسب برای خانواده شهدا، هدیه روز بسیج و ویژگی های مهم هدایای خانواده شهدا بپردازیم.

اگر شما هم قصد دارید تا با تهیه هدیه ای کوچک از بستگان این قشر فداکار و جاوید نام قدردانی کنید؛ این مقاله کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

 

هدیه خانواده شهدا
هدیه خانواده شهدا

دیدار از خانواده شهدا و ایثارگران

شهدا و خانواده های آنان یکی از مهمترین افراد در جامعه ایران محسوب می شوند. این افراد با فداکاری و از خودگذشتگی آرامش و رفاه فعلی را به شهروندان اعطا کرده اند.

یکی از راه های تشکر و قدردانی از ایثار و گذشت این افراد، دیدار با خانواده آن ها است. هر ساله دانش آموزان، دانشجویان و مسئولان زیادی برای دیدار با خانواده شهدا اقدام می کنند.

دیدار با خانواده شهدا و یادبود یاد و خاطره آنان؛ تصلی بخش قلب مادران و همسرانی است که عزیزترین افراد زندگی خود را در راه آسایش و پایندگی یک کشور داده اند.

این دیدارها عموما در هفته دفاع مقدس و سالروز آزاد سازی خرمشهر و یا سالگرد شهدا انجام می شود. در این دیدارها رسم ادب آن است که هدیه ای هر چند کوچک به پاس قدردانی از خانواده شهدا آماده و تقدیم شود.

باتوجه به بزرگی و والایی مقاوم شهدا و خانواده آنان، تهیه هدیه برای خانواده شهدا یکی از دشوارترین کارها و انتخاب ها برای ارگان های آموزشی، تشکل های بسیج و استانداری ها است.

هدیه خانواده شهدا
هدیه خانواده شهدا

در ادامه بیشتر به بررسی اهمیت و ویژگی های هدیه خانواده شهدا می پردازیم تا بتوانید هدیه درخور شان این ایثارگران تهیه کنید.

هدایای خانواده شهدا

اگر چه تهیه هدیه برای خانواده شهدا امری مهم است، اما توجه به ویژگی های هدیه انتخابی بسیار مهم تر از ویژگی های آن خواهد بود.

هدیه ای که برای خانواده شهدا انتخاب می شود تفاوت بسیاری با هدیه های دیگر دارد. به همین جهت نیز توجه به چند ویژگی در زمان تهیه هدیه خانواده شهدا بسیار حائز اهمیت است:

هدیه خانواده شهدا
هدیه خانواده شهدا
  • هدیه باید از ارزش معنوی بالایی برخوردار باشد.
  • هدیه ای که برای خانواده شهدا انتخاب می کنید باید ماندگار باشد.
  • هدیه انتخابی باید احساس خوشایندی در فرد دریافت کننده ایجاد کند.
  • هدیه باید کاربردی بوده و مفید باشد.

مناسب ترین هدیه خانواده شهدا

انتخاب هدیه برای خانواده شهدا نیازمند دقت و توجه بسیاری است. زمانی که قصد تهیه هدیه برای خانواده شهدا را دارید، باید ارزش ایثار و فداکاری این افراد را درک کرده و با خلوص قلبی بهترین هدیه را انتخاب کنید.

با این حال اگر هنوز قادر نشده اید تا هدیه مناسب برای خانواده شهدا انتخاب کنید؛ در ادامه لیستی از هدایای نفیس با ارزش معنوی بالا را برای کمک به شما گردآوری کرده ایم.

  • تابلو فرش : یکی از هدایایی که می توان برای خانواده شهدا انتخاب و تهیه کرد، تابلو فرش ها هستند. تابلو فرش ها علاوه بر ارزش معنوی بالا، از زیبایی خاصی نیز برخوردار هستند.

اگر به دنبال تهیه هدیه ای تاثیر گذار هستید، می توانید از تابلو فرش های سفارشی استفاده کنید. می توانید طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و تابلوهایی با طرح دلخواه آماده کنید.

از تصاویر پرچم ایران و یا عکس شهید استفاده کرده و تابلویی با ارزش معنوی و احساسی بسیار بالا تهیه کنید. این تابلو فرش می تواند بهترین هدیه برای خانواده شهدا باشد.

  • کتاب : کتاب همیشه یکی از هدایای ارزنده و با ارزش است. تهیه کتاب به عنوان هدیه خانواده شهدا علاوه بر ارزش معنوی بالا از ارزش علمی نیز برخوردار بوده و انتخاب مناسبی برای اوقات تنهایی افراد است.

همچنین نگارشو تهیه کتابی با ارزش از زندگی نامه شهید می تواند تصلی بخش خاطر خانواده شهدا باشد.

  • تندیس : یکی از مرسوم ترین هدایا برای خانواده شهدا، تندیس ها هستند. تندیس ها می توانند برای قدردانی از خانواده شهدا تهیه و طراحی شوند.

برای این منظور می توانید از تندیس های آماده استفاده کنید. همچنین اگر به دنبال تهیه یک هدیه ماندگار و خاص هستید، پیشنهاد می کنیم تا از تندیس های سفارشی استفاده کنید.

این تندیس ها از جنس و طرح مورد نظر شما ساخته خواهد شد. می توانید از عکس شهید برای طراحی تندیس استفاده کنید تا ارزش معنوی هدیه خانواده شهدا را چندین برابر کنید.

  • سفرهای زیارتی : یکی دیگر از بهترین انواع هدیه برای خانواده شهدا، تقدیم فیش های زیارتی به این دسته از عزیزان است. سفر به اماکن زیارتی برای هر فردی توام با احساس آرامش روحی و قلبی خواهد بود.

فراهم آوردن امکان سفرهای زیارتی برای خانواده شهدا به عنوان هدیه ای ارزشمند و به یاد ماندنی دسته بندی خواهد شد.

  • صنایع دستی : یکی دیگر از انواع هدیه خانواده شهدا، صنایع دستی ایران است. ایران کشوری غنی از فرهنگ و هنر است. این فرهنگ و هنر غنی را می توان در صنایع دستی نیز مشاهده نمود.

تهیه انواع ظروف سنتی میناکاری، خاتم کاری و فیروزه کوبی به عنوان هدیه برای خانواده شهدا، انتخابی آگاهانه و مناسب است. این هدایا از ارزش معنوی و ماندگاری بالایی برخوردار هستند.

همچنین می توانید از انواع قاب عکس های فیروزه کوبی و خاتم کاری در کنار عکس شهید استفاده کرده، ارزش هدیه خود را بالاتر ببرید.

  • سجاده ها و کتب دینی متبرک : تهیه سجاده ها و کتب دینی از جمله قرآن که به تبرک عتبات عالیات درآمده است؛ هدیه ای ارزشمند و در خور شان خواهد بود.

این هدایا از ارزش دینی و معنوی بالایی برخوردار هستند و ماندگاری بالایی در قلب و روح خانواده شهید خواهند داشت.

 

هدیه خانواده شهدا
هدیه خانواده شهدا

هدیه‌ای خاص به مادران و همسران معظم شهدا

در صورتی که قصد داشته باشید هدیه‌ای خاص به مادران و همسران معظم شهدا بدیهد ما به شما کالاهای تولید داخل کشور را پیشنهاد می کنیم.همان طور که گفته شد،

خانواده شهدا از با ارزش ترین گنجینه های کشور هستند. تهیه یک هدیه زیبا و ارزشمند برای خانواده شهدا می تواند ارزش و احساس قلبی ما را به این عزیزان نشان دهد.

استفاده از هدایایی که در لیست بالا هستند می تواند از دغدغه انتخاب هدیه برای خانواده شهدا بکاهد. در دیدار با خانواده شهدا تهیه یک هدیه زیبا و ماندگار می تواند قدرانی کوچکی در برابر ایثار و بزرگواری این افراد باشد.

 

منبع : چی کادو  chikadoo.ir

Posted in هدیه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *