فهرست بستن

نحوه کادو پیچیدن به شکل حرفه ای با آموزش تصویری!

نحوه کادو پیچیدن
5/5 - (1 امتیاز)

کادو پیچیدن شیک

از زمان های بسیار قدیم تاکنون یکی از آداب و رسوم بسیار زیبای ما ایرانی ها کادو دادن و کادو گرفتن بوده است. کادو دادن به مناسبت های مختلف برای کسانی که دوستشان داریم یا همکارانی که قصد داریم از زحمات و تلاش های بی دریغشان قدردانی کنیم، مشتریان و کارمندانی که برای ما ارزشمند هستند و غیره همیشه در بین ما رایج بوده و هست. در کنار نوع هدیه و کادو که خریداری می کنید و باید متناسب با سلیقه و روحیات و شخصیت فرد طرف مقابل ما باشد، نحوه کادو پیچیدن شیک هم بسیار مهم است.

نحوه کادو پیچیدن
نحوه کادو پیچیدن

در واقع کادو شما زمانی زیبا به نظر می رسد که به شکلی زیبا و حرفه ای کادو پیچی کنید. به عبارت دقیقتر اولین چیزی که به چشم ما می خورد نوع کادو پیچی و ظاهر آن و سپس ارزش مادی و معنوی هدیه است. به دلیل اهمیت بالای این موضوع بهترین شیوه ها و نحوه کادو پیچیدن را به شما آموزش می دهیم تا پس از خرید کادو از ما بتوانید به بهترین شکل کادو پیچی کنید. بسیاری از مردم هنوز اطلاعی از این موضوع ندارند که هدایای تبلیغاتی چیست؟ ، و چگونه می توان آن را با بسته بندی مناسب شیک تر کرد.

چرا باید مهارت نحوه کادو پیچیدن را بلد باشید؟

اینکه چرا باید مدلهای کادو کردن و روش های کادو پیچی را بلد باشید چندین دلیل دارد که ما مهمترین آنها را توضیح می دهیم:

  • نوع کادو پیچی اهمیت هدیه دادن و مهم بودن شخصیت طرف مقابل شما را نشان می دهد. هر چقدر که زیباتر و شیک تر کادو پیچی کرده باشید به طرف مقابلتان نشان می دهید که ارزش بالایی برای شما داشته است. بنابراین با چند روش ساده ارزش هدیه خودتان را چند برابر می کنید.
  • خیلی از کسانی که برای مراسم های مختلف با روش کادو پیچیدن آشنا نیستند این کار را به شرکت ها و اشخاص دیگری واگذاری می کنند. در واقع برای انجام دادن کاری که یادگیری مهارت آن زمان و استعداد خاصی نیاز ندارد هزینه زیادی می کنند که اگر بلد باشند در هزینه ها صرفه جویی زیادی خواهد شد.
  • با یادگیری طریقه کادو پیچیدن می توانید در وقت خودتان هم صرفه جویی کنید تا در مواقع لزوم که فرصت کمی دارید بتوانید در سریعترین زمان ممکن هدیه خودتان را به بهترین شکل کادوپیچی کنید.
  • مهارت کادوپیچی به شما یاد می دهد که برای هر کادو چه لوازمی و چه شیوه ای برای کادوپیچی بهتر است. حتی یاد می گیرید که بسته به طرف مقابلتان چطوری باید هدیه را کادو کرد.

وسایل لازم برای شروع آموزش نحوه کادو پیچیدن

برای اینکه شیوه کادو پیچیدن را به شما آموزش دهیم ابتدا لازم است لوازم مورد نیاز را فراهم کنید. ابتدا یک روبان تهیه کنید و برای خرید روبان ذوق و سلیقه زیادی به خرج دهید هم از لحاظ انتخاب رنگ و هم نوع طرح. یک باکس تهیه کنید تا هدیه خودتان را داخل آن بگذارید تا کادو پیچ کردن هدیه شما زیباتر و شیک تر باشد.

کاغذ کادویی که خریداری می کنید هر چقدر ضخیم تر باشد بهتر است چون برش زدن آن بهتر خواهد شد. سعی کنید پشت کاغذ کادو الگوی نواری داشته باشد تا برش ها در یک خط صاف انجام شوند. قیچی تیز با دسته ای که بتوانید به راحتی با آن کار کنید لازم است. چسب دو طرفه هم وسیله بعدی است که باید آماده کنید.

جدیدترین شیوه های نحوه کادو پیچیدن برای هدایا

اکنون که به طور کامل با اهمیت و مزایای نحوه کادو پیچیدن به شکل حرفه ای و اصولی و وسایل مورد نیاز آن آشنا شدید نوبت به بررسی جدیدترین شیوه ها می رسد تا به شکل تصویری به شما آموزش دهیم. قبل از اینکه آموزش را شروع کنیم باید به این نکته توجه شما را جلب کنیم که ممکن است چند بار اولی که قصد دارید از روی این آموزش، طرز کادو پیچیدن را تمرین کنید عیب و ایراداتی پیدا شود و نتوانید خیلی شیک و تر و تمیز کادوپیچی کنید. اما نگران نباشید چون با چند بار تمرین کردن به راحتی یاد می گیرید.

ابتدا باکس هدیه را روی قسمت بالایی کاغذ کادو بگذارید طوری که به رول کاغذ بچسبد. به اندازه ای کاغذ بردارید که برای پوشاندن طرفین جعبه کادو کافی باشد. برای اینکه دقیقا بدانید چه مقدار کاغذ کادو نیاز دارید می توانید باکس هدیه را یک دور کامل بر روی هر 4 طرف آن بر روی کاغذ کادو بغلتانید و سپس حدود 4 سانتیمتر اضافه تر در نظر بگیرید. سپس با قیچی یک سمت کاغذ کادو را برش بزنید تا از رول جدا شود.
در سمتی از میز بایستید که رول کاغذ کادو به آن سمت قرار دارد و سپس کاغذ کادو را از زیر باکس هدیه بالا بکشید تا از انتهای سمت مقابل آن بالاتر بیاید. سپس چسب نواری دو طرفه را بردارید و به کاغذ کادو بزنید. سپس کاغذ را به موازات گوشه های باکس هدیه تا بزنید.

نحوه کادو پیچیدن
نحوه کادو پیچیدن

کاغذ رول را ببرید و جدا کنید تا به انتهای بخشی که در مرحله قبلی تا زدید برسد. کاغذی که از رول جدا کرده اید ولی تقریبا به اندازه 5 سانتیمتر بیشتر باشد تا بتوانید به سمت داخل تا بزنید و بروی لبه کاغذ کادویی که قبلا از یک سمت بالا آورده بودید بگذارید و با چسب دو طرفه به یکدیگر بچسبانید.

نحوه کادو پیچیدن
نحوه کادو پیچیدن

در این مرحله باید یک سمت باکس هدیه را که باز است با کاغذ کادو ببندید. طرفین کاغذ را به سمت داخل تا بزنید و سپس یک زاویه 45 درجه بسازید و پس از آن لبه ها را به سمت تو ببرید.

نحوه کادو پیچیدن
نحوه کادو پیچیدن

در مرحله بعدی لبه بالایی کاغذ کادو را تا کنید به طوری که یک تاخوردگی کامل بر روی قسمت بالایی باکس هدیه ایجاد کنید تا لبه کاغذ به بخش پایینی باکس برید. سپس با چسب دو طرفه آن را به باکس هدیه بچسبانید.

نحوه کادو پیچیدن
نحوه کادو پیچیدن

کاغذ اضافی لبه پایینی که هنوز تا نخورده را به زیر خودش تا کنید طوری که وقتی کاغذ را به سمت بالا می برید کاملا بر روی لبه بالایی باکس کادو قرار بگیرد و از آن بالاتر نرود. چسب دو طرفه به بخش پایینی کاغذ بزنید و سپس بر روی کاغذ کادویی که در مرحله قبل به سمت پایین تا کرده بودید، بچسبانید.

نحوه کادو پیچیدن
نحوه کادو پیچیدن

مراحل 4 تا 6 را برای طرفین جعبه کادو که باز مانده و هنوز تا نزده اید تکرار کنید. حتما پس از تا زدن کاغذ بالایی و پایینی و چسب زدن آنها، با انگشت دست روی لبه ها بکشید تا کاملا صاف و یکدست شوند.

نحوه کادو پیچیدن
نحوه کادو پیچیدن

در این مرحله از روبان استفاده کنید و به دور جعبه کادو بپیچید. طول روبان باید حدودا 5 برابر طول جعبه باشد. دو انتهای روبان باید بالای باکس قرار بگیرند و سپس انتهای روبان سمت راست به چپ ببرید و برعکس تا از روی هم به شکل متقاطع عبور کنند.

نحوه کادو پیچیدن
نحوه کادو پیچیدن

باکس هدیه را برگردانید. شما باید دو انتهای روبان را با طول یکسان داشته باشید. سپس به شکلی که در تصویر می بینید دو روبان را از زیر یکدیگر رد کنید.

نحوه کادو پیچیدن
نحوه کادو پیچیدن

در مرحله آخر با روبان ها دو تا گره بزنید و سپس به فرم یک گره تزیینی شیک و زیبا در بیاورید.

نحوه کادو پیچیدن
نحوه کادو پیچیدن

در نهایت قسمت های اضافه و انتهایی روبان ها از سمت طول و به فرم 45 درجه برش دهید.

نحوه کادو پیچیدن
نحوه کادو پیچیدن

با طی کردن این مراحل می توانید به راحتی هر نوع باکس هدیه ای که دارید یا هر هدیه ای با هر فرمی که مدنظرتان را هست کادوپیچ کنید و به کسی که می خواهید تقدیم کنید. در مرحله آخر حتی می توانید بر روی روبان تاپر مثل گل های مصنوعی یا تزیینی هم بگذارید یا یک لیبل و یادداشت شیک و بسیار زیبا قرار دهید. این مدل کادو پیچیدن در مرحله آخر اختیاری است اما داشتن روبان الزامی است.

به طور کلی نحوه کادو پیچیدن شیک به مرحله آخر بستگی دارد. هر چقدر شما خلاقیت به خرج دهید و متناسب با سلیقه و سن مخاطب از المان های تزیینی مناسبتری استفاده کنید طبیعتا نتیجه نهایی زیباتر و دلچسب تر خواهد شد.

 

منبع : چی کادو chikadoo.ir

Posted in هدیه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *